Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zajęcia edukacyjne z wyjątkowymi gośćmi

Zajęcia edukacyjne z wyjątkowymi gośćmi

W dniu 13.06.2018 r. w Nadleśnictwie Brynek, odbyły się zajęcia edukacyjne z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ziemięcicach, w których wzięło udział czterech młodych podopiecznych ośrodka. Zajęcia odbyły się na bazie podstawowego scenariusza zajęć, skupiającego się na tematyce zwierząt występujących w lesie, z wszelkimi możliwymi modyfikacjami wprowadzanymi na bieżąco podczas zajęć, celem optymalizacji przekazu z dostosowaniem do obserwowanych potrzeb grupy. Uwzględniano sugestie opiekunek grupy, które perfekcyjnie odczytywały reakcje wychowanków na poszczególne bodźce.

 

W części prowadzonej w Izbie Edukacyjnej Nadleśnictwa Brynek, w głównej mierze skupiono się na prezentacji eksponatów oraz na dostarczeniu wrażeń sensorycznych takich jak: dotyk futra, pierza czy rogowych części ciał zwierząt z ekspozycji.

 

Następnie odbył się spacer po Leśnej Ścieżce Poznawczej, podczas którego w indywidualnie dostosowanych momentach przedstawiano tematykę, którą dzieci były zainteresowane. Dużą radość dzieciom przyniosła możliwość odwiedzenia Domku Baby Jagi - uśmiechy nie znikały z ich twarzy…

 

Zaciekawienie u podopiecznych wywołała obecność swoistej "rury" w lesie, którą okazała się wywrócona wraz z systemem korzeniowym sosna. Podobnym zainteresowaniem cieszyła się tematyka "turzyc i kleszczy" a także malutkich "choinek" i konieczności ich pielęgnowania. W drodze powrotnej dzieci miały możliwość obejrzenia stojącej w lesie ambony myśliwskiej, przy której musiały wewnętrznie pokonać chęć wejścia na górę – ze względów podyktowanych zasadami bezpieczeństwa. Scenariusz zajęć modyfikowano dostosowując go do wrażliwości i możliwości percepcji wychowanków, aby czas spędzony na poznawaniu lasu był owocny wieloaspektowo - nie tylko w elementy poznawcze, ale także w pozytywne emocje dzieci.

 

Po powrocie do Izby Edukacyjnej, przeprowadzono zajęcia praktyczne z użyciem piasku kinetycznego, po których rozdano dzieciom upominki nawiązujące do tematyki przyrodniczej, leśnej i krajoznawczej. Zarówno obfitujące w różnorodne doznania poznawcze zajęcia, jak i otrzymane przez podopiecznych upominki, pobudzą zapewne dziecięcą ciekawość świata i skłonią ich do dalszego poznawania świata przyrody.