Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Bezpieczniej w naszych lasach

Bezpieczniej w naszych lasach

9 i 10 kwietnia, przy współudziale Państwowej Inspekcji Pracy oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy dla naszych pracowników fizycznych oraz zaproszonych pracowników i podwykonawców Zakładu Usług Leśnych świadczącego usługi na terenie Nadleśnictwa Brynek. W szkoleniu jako słuchacze udział wzięli także pracownicy terenowi nadleśnictwa tj. inżynierowie nadzoru, leśniczowie, podleśniczowie, gajowi, stażyści.

Szkolenie składało się z części teoretycznej dotyczącej oceny zagrożeń w związku z wykonywaną pracą, metod ochrony przez zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, kształtowania warunków pracy w sposób zgodny z przepisami i zasadami bhp, postępowania w razie wypadku i w sytuacjach zagrożeń oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Część praktyczna obejmowała prezentację technik ścinki drzew oraz weryfikację praktycznych umiejętności naszych pracowników zajmujących się pozyskaniem drewna.

Prace leśne są jednymi z najbardziej niebezpiecznych i wymagających. Co roku mamy do czynienia w lasach Państwowych z wypadkami ciężkimi i śmiertelnymi. Stąd szczególna troska o bezpieczeństwo i właściwe zabezpieczenia a także ciągłe dążenie do dokształcania kadry i minimalizowanie zagrożenia.