Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych do służby leśnej

Uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych do służby leśnej

Z dumą i radością informujemy, że kolejny pracownik Nadleśnictwa Brynek złożył ślubowanie i został przyjęty w szeregi służby leśnej.

Ceremonia Ślubowania dnia 11 października, odbyła się już po raz drugi w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z inicjatywy Dyrektora Wiesława Kucharskiego. W ten sposób brać leśna pragnie kultywować tradycje, przywiązanie do munduru i podkreślić zaszczytną rolę służby społeczeństwu, ojczyźnie i lasom. Wraz z naszym kolegą słowa Roty Ślubowania  wypowiedziało 33 pracowników nadleśnictw zgrupowanych w Dyrekcji Regionalnej w Katowicach.

Wydarzeniu towarzyszył pełny leśny ceremoniał. Uroczystość zaszczycili goście honorowi, z ust których, padło pod adresem nowo wstępujących w służbę leśną pracowników wiele ciepłych słów. Gościliśmy między innymi  Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach bryg. Jacka Kleszczewskiego, kapelana ks. Mikołaja Skawińskiego i dziekana wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – prof. dr hab. inż. Marcina Pietrzykowskiego.

Po uroczystym przyrzeczeniu, przyszła pora na gratulacje od przełożonych, rodzin i kolegów.