Aktualności Aktualności

Akcja 1000 drzew na minutę

Wzorem ubiegłego roku Lasy Państwowe zapraszają do wspólnej akcji związanej z kampanią  odnowieniową, która każdej wiosny w lasach naszego kraju daje początek kolejnym generacjom drzew.  

Hasło „1000 drzew na minutę” wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku.  Dzięki temu lasów w Polsce przybywa a leśnicy mogą w bezpieczny dla przyrody sposób równoważyć potrzeby lasu i ludzi. Nasz materiał sadzeniowy jest produkowany w szkółkach leśnych z miejscowych nasion rodzimych gatunków a drzewka są sadzone zgodnie z odpowiadającymi im warunkami siedliskowymi i naturalnym zasięgiem gatunkowym. Wspieramy także naturalne odnowienie lasu tam, gdzie warunki na to pozwalają.

Nasze Nadleśnictwo  w ramach akcji przewiduje sadzenie drzewek wraz lokalną społecznością. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału. Sadzić będziemy 21.04.2018, zbieramy się pod siedzibą Nadleśnictwa o godzinie 8 rano. Wszyscy chętni proszeni są o zgłoszenie udziału w akcji do dnia 19.04.2018 telefonicznie lub mailowo w sekretariacie Nadleśnictwa.

 

Do zobaczenia w następną sobotę!


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów