Aktualności Aktualności

Święta za pasem, pora na choinkę!

Jak co roku, Nadleśnictwo Brynek zaprasza okolicznych mieszkańców do zakupu świątecznych choinek. Sprzedaż będzie prowadzona przy biurze Nadleśnictwa w dniach 20-22 grudnia, w godzinach od 8-1600. Zaznaczamy, że Nadleśnictwo nie prowadzi sprzedaży hurtowej, dostępne gatunki to świerk pospolity oraz sosna czarna. Nadleśnictwo nie prowadzi także sprzedaży drzewek w doniczkach. Cennik znajdą Państwo tutaj

 

Zalety naturalnych choinek dostarczanych Przez Lasy Państwowe mieszkańcom naszego kraju są nie do przecenienia. Drzewka pochodzą w większości z plantacji (plantacje są zakładane najczęściej pod liniami energetycznymi czyli tam, gdzie nie mogą rosnąć wysokie drzewa. Po wyczerpaniu choinek z plantacji, zakładamy nową, i dzięki temu, w tym samym miejscu stale rosną drzewa). Są to ekologiczne „fabryki", wiążące dwutlenek węgla i produkujące tlen.

Prawdziwe choinki, w odróżnieniu od plastikowych, są także w całkowice biodegradowalne! To wszystko sprawia, że nasze choinki są w pełni ekologiczne. Dodajmy do tego wspaniały zapach tworzący świąteczny nastrój i mamy choinkę idealną.

Dla wielu kłopotem jest, że ścięte drzewko gubi igły. Czy jest na to sposób? Nie wszystkie gatunki gubią igły tak łatwo, jak świerk. Wybierając sosnę czy jodłę będziemy dłużej cieszyć się jej pięknem, ponieważ nawet po wyschnięciu, igły trzymają się dość mocno. Polecamy także wstawienie ściętego drzewka do wody. To znacznie przedłuży jego trwałość. Powszechnie dostępne są stojaki z pojemnikami, możemy też użyć wiaderka z piaskiem, dociążonego kamieniami. Pamiętajmy o uzupełnianiu wody. Na nasze choinki dajemy państwu gwarancję świeżości. Drzewka są pozyskiwane lokalnie, najczęściej na kilka godzin przed tym, nim trafią do Państwa rąk.


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów