Aktualności Aktualności

Uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych do służby leśnej

Z dumą i radością informujemy, że kolejny pracownik Nadleśnictwa Brynek złożył ślubowanie i został przyjęty w szeregi służby leśnej.

Ceremonia Ślubowania dnia 11 października, odbyła się już po raz drugi w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z inicjatywy Dyrektora Wiesława Kucharskiego. W ten sposób brać leśna pragnie kultywować tradycje, przywiązanie do munduru i podkreślić zaszczytną rolę służby społeczeństwu, ojczyźnie i lasom. Wraz z naszym kolegą słowa Roty Ślubowania  wypowiedziało 33 pracowników nadleśnictw zgrupowanych w Dyrekcji Regionalnej w Katowicach.

Wydarzeniu towarzyszył pełny leśny ceremoniał. Uroczystość zaszczycili goście honorowi, z ust których, padło pod adresem nowo wstępujących w służbę leśną pracowników wiele ciepłych słów. Gościliśmy między innymi  Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach bryg. Jacka Kleszczewskiego, kapelana ks. Mikołaja Skawińskiego i dziekana wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – prof. dr hab. inż. Marcina Pietrzykowskiego.

Po uroczystym przyrzeczeniu, przyszła pora na gratulacje od przełożonych, rodzin i kolegów.


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów