Aktualności i wydarzenia Aktualności i wydarzenia

Powrót

100 drzew na 100 lat Niepodległości Polski

100 drzew na 100 lat Niepodległości Polski

W dniu 13 października 2018 roku Nadleśnictwo Brynek we współpracy  z Dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Gliwicach oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach oraz inicjatorką imprezy Panią Beatą Jurkiewicz zorganizowały akcję rodzinną „100 drzew na 100 lat Niepodległości Polski”.


Pani Angelika Janczyk – przedstawicielka Nadleśnictwa, edukator leśny oprowadziła grupę 57 uczniów i 80 dorosłych po ścieżce przyrodniczo-leśnej.

 

Leśniczy Leśnictwa Tworóg Pan Konrad Lebek przejął grupę po zakończeniu zajęć na ścieżce edukacyjnej. W trakcie przejścia do oddz.346-k-99, wyjaśnił Gościom cel planowanego sadzenia.

 

Po wstępnym wprowadzeniu, najpierw ogólnie (zebrani utworzyli koło, by lepiej widzieć i słyszeć prowadzącego), a później w miarę potrzeb sadzących, wyjaśnił i zaprezentował sposób sadzenia sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym z tzw. kaset, specjalnie przystosowanym koszturem.

 

Po pokazie Leśniczego – gospodarza miejsca, w formie pogadanki instruktażowej,

wszyscy przystąpili do sadzenia buka 1/0 (czyli jednorocznego).

 

W sadzenie wszyscy byli mocno zaangażowani: przede wszystkim dzieci, ale nie mniej ochoczo - jeżeli nie bardziej - pracowali ich rodzice i opiekunowie.

 

Żałowano, że do posadzenia przeznaczono tylko 100 sztuk drzewek. Po zakończonej akcji ci, którym już zabrakło sadzonek, na polecenie Wychowawcy udawali się w kierunku autokaru. Uczestnicy akcji zeszli z powierzchni bardzo usatysfakcjonowani wykonana pracą.

 

Po zakończeniu wydarzenia planowanego do realizacji z udziałem przedstawicieli Nadleśnictwa Brynek, dzieci wraz z Wychowawcami i Rodzicami udały się na posiłek - grillowanie  na terenie kompleksu basenowego Brzeźnica, gdzie udostępniono  uczestnikom akcji bezpieczne miejsce na ognisko. Biesiada przy ognisku – pieczenie kiełbasek i rozmowy o wydarzeniach dnia były okazją do dzielenia się wrażeniami z rodzinnego wydarzenia, z akcentami historycznymi, w ramach uczczenia rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Patronat medialny nad akcją objęło radio CCM.

 


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów