Aktualności i wydarzenia Aktualności i wydarzenia

Powrót

38 rocznica pierwszego strajku na Górnym Śląsku i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

38 rocznica pierwszego strajku na Górnym Śląsku i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

21 sierpnia 1980 roku w Fabryce Zmechanizowanych Obudów Ścianowych FAZOS w Tarnowskich Górach, miał miejsce pierwszy strajk na Górnym Śląsku. Z tej okazji, 21 sierpnia 2018 roku, w 38-mą rocznicę tych wydarzeń NSZZ Solidarność w Tarnowskich Górach zorganizowała ich uroczyste obchody.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, podczas której poczet sztandarowy wraz zespołem sygnalistów dumnie reprezentowały Nadleśnictwo Brynek. Po Mszy, przy Dzwonnicy Gwarków, składane były kwiaty ku czci ofiar strajku.

 

Następnie, z okazji 38-ej rocznicy pierwszego strajku na Górnym Śląsku jak i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, z inicjatywy leśników z Nadleśnictwa Brynek, odbyło się uroczyste posadzenie Dębu Niepodległości, który został pobłogosławiony przez Papieża Franciszka 23 maja 2018 roku w Watykanie. Sadzenie było uświetnione nastrojową grą sygnalistów Zespołu Reprezentacyjnego Nadleśnictwa Brynek. Zakopano także kapsułę czasu, zawierającą skarby, które odkryć będą mogły w przyszłości następne pokolenia, a przy drzewku umieszczono tablicę pamiątkową.


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów