Aktualności i wydarzenia Aktualności i wydarzenia

Powrót

IX Piknik Leśno - Łowiecki "Cietrzewisko"

IX Piknik Leśno - Łowiecki "Cietrzewisko"

IX Piknik Leśno - Łowiecki "Cietrzewisko"

 

Kolejne „Cietrzewisko” za nami! W tym roku piknik miał miejsce 11-12 sierpnia w Zespole Pałacowo-Parkowym siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląski” im. Stanisława Hadyny.

Organizatorem Pikniku jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin.

Pierwszego dnia, po raz ósmy, odbył się Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. W tym roku w konkursach wziął udział Zespół Reprezentacyjny Nadleśnictwa Brynek i zajął 2 miejsce w klasie C oraz 1 miejsce w klasie MB. Serdecznie gratulujemy kolegom!

„Cietrzewisko” dla leśników w tym roku miało szczególne znaczenie. Podczas imprezy obchodziliśmy Regionalne Obchody Dni Lasu.  Dyrektor RDLP w Katowicach mgr inż. Wiesław Kucharski, wręczył Kordelasy Leśnika Polskiego oraz nagrody indywidualne dla pracowników. Odznaczenie otrzymał również nasz kolega Krzysztof Mrówka – leśniczy leśnictwa Potempa, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Na scenie plenerowej zmierzyli się ze sobą strażacy startujący w sportowej odmianie zawodów w cięciu i rąbaniu drewna na czas, w ramach Mistrzostw Polski STIHL TIMBERSPORTS, a dzień później do rywalizacji przystąpili drwale zmagający się w tradycyjnych konkurencjach związanych z pracą w lesie, w ramach Mistrzostw Polski Drwali.
 

Przez cały ten czas, nasz zespół edukatorów wraz z kolegami z Nadleśnictwa Katowice umilał czas uczestnikom pikniku organizując różnorakie gry i zabawy.

W tym roku na stoisku naszego nadleśnictwa, wzorem lat ubiegłych, przygotowaliśmy szereg atrakcji m.in. zbijanie budek lęgowych, leśne tatuaże, można było nabić cechówkę oraz samemu odciąć plaster i zabrać na pamiątkę lub wziąć udział w konkursie bilardu holenderskiego. Jak co roku towarzyszyły nam zwierzęta leśne (eksponaty pochodzące z izby przyrodniczo-leśnej) dające rzadką możliwość zrobienia sobie bezpiecznego selfie z dzikiem czy jeleniem J

Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Już nie możemy się doczekać spotkania za rok, na które już teraz, serdecznie Państwa zapraszamy!


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów