Aktualności i wydarzenia Aktualności i wydarzenia

Powrót

Sobotnie sprzątanie w leśnictwie Nowa Wieś

Sobotnie sprzątanie w leśnictwie Nowa Wieś

Nasze Nadleśnictwo wsparło w sobotę 29 września akcję sprzątania lasu zorganizowaną przez Koło Łowieckie Młody Leśnik, Stowarzyszenie Pomocy Bezdomnym Zwierzętom Kocimiętka, Stowarzyszenie Zabrze Dla Każdego i Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, w akcji wzięło udział  blisko 140 osób. Uczestnikom udało się zebrać 20 m3 odpadów, które następnie Nadleśnictwo zutylizowało.

Wysprzątano teren wzdłuż dróg Boruszowice – Pniowiec, Mikołeska – Osiek oraz drogi prowadzącej do papierni w Boruszowicach. Po pracy uczestnicy akcji zasiedli do wspólnego posiłku. Rozdano także upominki przygotowane przez SPBZ Kocimiętka.

Niestety, pomimo zaangażowania i pracy ochotników, duża część odpadów nadal zalega wzdłuż popularnych tras pieszych i rowerowych w naszych lasach, dając smutne świadectwo nieposzanowania przyrody i jej praw przez niektórych odwiedzających.

Tym bardziej cieszy zapał organizatorów i ciepłe przyjęcie społeczności lokalnej, z jakim spotkała się akcja. Serdecznie dziękujemy za ten piękny gest i zachęcamy do dbałości o nasze wspólne dobro, jakim są lasy na co dzień.


Nadleśnictwa i inne

 

Sprzedaż

Sprzedaż

 

Mapa lasów

Mapa lasów