Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka

     W dniu 03.06.br. na placu zabaw zlokalizowanym przy Nadleśnictwie Brynek, w sobotę,  odbył się „Dzień Dziecka" dla dzieci i wnuków pracowników naszej jednostki. W to słoneczne popołudnie spotkaliśmy się by wspólnie z naszymi pociechami spędzić czas, pobawić się, a także i rywalizować w przeróżnych konkurencjach sprawnościowych i sportowych. Każdy mógł spróbować własnych sił np. w biegu na orientację gdzie dodatkową atrakcją było odnalezienie na punktach elementów budek dla ptaków, z których po dotarciu na metę należało ją poprawnie złożyć. Można było także pobawić się w łowienie drewnianych klocków, rzucanie szyszkami do celu, wbijanie gwoździ na czas czy rodzinne kalambury. 

     Po zmaganiach sportowych nadszedł czas na zabawę z animatorką „Ciotką Balbiną". Wspólne tańce, śpiewy i malowanie twarzy sprawiły, że dzieci wprost promieniały radością. Lecz to nie koniec atrakcji. Zaprzyjaźniona Ochotnicza Straż Pożarna z Kotów przeprowadziła pokazową akcję gaśniczą, a na koniec sprawiła zgromadzonym orzeźwiający prysznic. Po wyczerpującym dniu każdy z uczestników mógł się posilić pieczoną na ognisku kiełbaską, a nasze pociechy otrzymały drobne upominki. 

     W tym miejscu dziękujemy grupie edukatorów naszego Nadleśnictwa, którzy przygotowali oprawę „Dnia Dziecka w Nadleśnictwie Brynek". Mamy nadzieję, że powtórzymy to za rok.